Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Opublikowano: 2021-07-14 20:22

Polski Komitet Olimpijski ogłosił kilka dni temu skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród zawodniczek znalazła się Kinga Gacka, absolwentka naszej szkoły, obecnie zawodniczka BKS Bydgoszcz, która zgłoszona została do sztafety kobiet 4 x 400m. Kinga jest pierwszą uczestniczką igrzysk olimpijskich, która ukończyła Szkołę Podstawową nr 65 w Bydgoszczy. Tym samym nasza szkoła dołączyła do grona szkół, które wśród swoich absolwentów posiadać będą uczestniczkę igrzysk olimpijskich. Warto pamiętać, że Kinga swoją przygodę z lekkoatletyką rozpoczęła w naszej szkole, będąc w klasach IV-VI uczestniczką programu "Lekkoatletyka dla każdego".

P. Kuziemski