Bezpieczne przejście przez jezdnię

W poniedziałek 18 września uczniowie zerówki i klas pierwszych mieli okazję wziąć udział w „zajęciach praktycznych” z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze.

Bezpiecznych zachowań na drodze uczył  Starszy Specjalista Michał Owczarzak z  Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Pan Michał tłumaczył dzieciom, kto porusza się po ulicy, a kto po chodniku. Dzieci prezentowały, jak należy zachować się zanim przejdą przez ulicę. Pokazywały, że należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Po upewnieniu się, że nic nie jedzie można przejść na drugą stronę. Natomiast kiedy jest sygnalizator świetlny, należy prawidłowo reagować na kolory. Na czerwonym świetle – stoimy, a na zielonym przechodzimy na drugą stronę. Dowiedziały się także czego nie wolno robić przechodząc przez przejście dla pieszych (przebiegać, zwalniać kroku lub zatrzymywać się bez uzasadnionej potrzeby, korzystać z telefonu komórkowego).

Panu Michałowi :-) serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki i poświęcony dzieciom

czas.

Teresa Włodarska-pedagog