Działania profilaktyczne- teatr i kino

W ramach działań profilaktycznych i współpracy z BORPA uczniowie wzięli udział w dwóch wydarzeniach.
22 listopada 2023r odwiedził nas teatr profilaktyki "Nawigator", uczniowie klas 4a, 4f, 5c, 5e, 6a, 6e zobaczyli przedstawienie pt.;"Uwierz w siebie"
Spektakl „Uwierz w siebie” to porywająca, a zarazem wzruszająca historia Beaty, wrażliwej i uczuciowej uczennicy przedostatniej klasy szkoły podstawowej, którą niespodziewanie dotykają piętrzące się problemy z nauką, co może zagrażać jej promocji do następnej klasy. Głównym źródłem jej kłopotów jest niestabilna i złożona sytuacja rodzinna.
Ojciec Beaty, po tym jak stracił pracę, zmienił się w oczach córki nie do poznania. Stale przesiaduje przed telewizorem, na nic nie ma siły, pozoruje zainteresowanie tym, co się dzieje w domu oraz z córką w szkole. Na tle swojego załamania nerwowego zaczyna topić swoje smutki w alkoholu, wypalać coraz większe ilości papierosów i nadużywać środków przeciwbólowych. Beata widząc to, co się dzieje z ojcem, próbuje go wspierać, ale też czuje do niego żal, ponieważ przez jego egoistyczne podejście do życia, jej matka musi pracować dwa razy dłużej i ciężej, przez co rzadko bywa w domu. Na nic zdają się prośby oraz błagania Beaty i jej matki wobec zachowania mężczyzny będącego niegdyś głową tej rodziny.

Na szczęście ta historia ma pozytywny finał.

30 listopada 2023r uczniowie klas 5a,5b, 5d, 6d,6f odwiedzili kino "Helios" obejrzeliśmy film "Głowa pełna ciebie" to opowieść o dylematach towarzyszących szkolnym zauroczeniom, pierwszych miłościach i przyjaźniach, które stają się czymś więcej. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, o potrzebie nie ulegania innym i mówienia prawdy.

Zarówno teatr jak i kino finansowane było przez BORPA, wkrótce do kina pojadą następne klasy.

Teresa Stachowska-pedagog