Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

• ponad 200 języków europejskich,
  • 24 języki urzędowe UE,
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas IV mogli wziąć udział w konkursie "My view of Great Britain"  Konkurs cieszył się olbrzymią popularnością, wybrane prace można podziwiać na korytarzu naszej szkoły. Dla uczniów klas 6 przygotowano potyczki językowe "Jestem Europejczykiem". Na lekcjach języków obcych przeprowadzone były quizy, gry oraz ćwiczenia upamiętniające ten dzień. Wszyscy uczniowie, którzy jedzą obiady w naszej szkole mogli zapoznać się z menu w różnych językach.

Zespół Języków Obcych