Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” w klasie 2b

Klasa 2b w tym roku szkolnym realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. W listopadzie przenieśliśmy się do słonecznej Afryki, aby poznać przygody podróżnika Kazimierza Nowaka z lektury pt. „Afryka Kazika”. Na początku naszej przygody czytelniczej dzieci wysłuchały rozchmurzonego opowiadania na powitanie i poznały chmurkę Tosię, która będzie towarzyszyć nam w trakcie realizacji projektu. Wykonaliśmy gazetkę zachęcającą wszystkie dzieci do czytania książek. Uczniowie z zaangażowaniem opowiadali o przygodach Kazika. Z wielkim zapałem poznawaliśmy zawód podróżnika oraz oglądaliśmy zdjęcia z wyprawy głównego bohatera do Afryki. Tworzyliśmy również makiety Afryki, praca ta sprawiła dzieciom wielką przyjemność. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wychowawca Anna Rosa