Nauka słówek z Insta.Ling

Opublikowano: 2021-11-08 18:57

Od września br. uczniowie niektórych klas IV- VIII mogą doskonalić znajomość języka angielskiego za pomocą strony internetowej www.instaling.pl.

Insta.Ling jest stroną internetową do nauki słówek  języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Jest to popularne i skuteczne narzędzie zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Nauczyciel przydziela uczniom słówka przerabiane w danym dziale w szkole, a uczniowie za pomocą instalingu utrwalają i powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzic otrzymuje codzienne raporty z postępów oraz systematyczności  ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Insta.Ling zdecydowanie podnosi poziom znajomości słówek uczniów. Nauczyciel wprowadza słówka przydzielone danej klasie, następnie uczniowie wykonują codzienne sesje, wpisując do zdania słówka na podstawie polskiego odpowiednika. Po ukończonym tygodniu uczniowie otrzymują ocenę za systematyczność, a na podstawie ocen tygodniowych wystawiana jest ocena miesięczna, która wstawiana jest do dziennika.

Na początku uczniowie mieli problemy z systematycznością wykonywanych sesji ale, z czasem polubili Insta.Ling. Chętnie uczestniczą w codziennych sesjach i sami dostrzegają, jak łatwo przychodzi im zapamiętywanie nowych słówek. Jest to również szansa dla uczniów słabszych na zdobycie dobrej oceny i opanowania słówek. Na koniec semestru zostanie wyłoniony mistrz Insta.Lingu w poszczególnych klasach, który otrzyma dyplom za systematyczną pracę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.instaling.pl

W. Parzych