PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „JESTEM KRÓLEM ZAMKU”

22 listopada uczniów klas 0–2 odwiedzili aktorzy teatru NAWIGATOR. Na scenie (w sali gimnastycznej), dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Jestem królem zamku”.
Tematem przedstawienia jest to jak zostać dobrym królem, a co za tym idzie, jak być dobrym człowiekiem dla innych. To utrzymany w konwencji baśni teatralnej spektakl – niosący głębokie przesłanie. Dowcipna akcja, ubogacona interakcją z widzem, piosenkami zaowocowała wciągnięciem uczniów do mądrej i zabawnej rozmowy o rzeczach ważnych i uniwersalnych. Dzieci przekonały się jak ważne jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, nawiązywanie i podtrzymywanie relacji rówieśniczych, rozpoznawanie ich potrzeb, zgodna współpraca z innymi, z zachowaniem obowiązujących norm i reguł kultury osobistej.
Spektakl bardzo nam się podobał. Gra aktorska całkowicie zaabsorbowała widzów i spełniła rolę profilaktyczną w niej pokładaną. Dzieci chętnie i aktywnie włączyły się do zabawy, miały wiele radości podczas oglądania spektaklu.
Teresa Włodarska-pedagog