Szkolny konkurs "Piękno Rafy Koralowej"

Zapraszamy chętnych uczniów z klas 6-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Piękno Rafy Koralowej"

(Szczególnie zachęcamy uczniów klas 6, którzy niedawno mieli omawiany ten temat na lekcjach biologii.)

Konkurs polega na wykonaniu makiety Wielkiej Rafy Koralowej, która jest położona u wschodnich wybrzeży Australii.

Technika i materiały są dowolne. Liczymy na Waszą kreatywność!

Wielka Rafa Koralowa jest m.in. domem dla setek gatunków koralowców i ryb, tysięcy gatunków mięczaków, kilkudziesięciu gatunków wielorybów i delfinów, kilku gatunków żółwi morskich. Jest tak dużym ekosystemem, że widać ją nawet z kosmosu!

Niestety, Wielka Rafa Koralowa, obumiera na skutek globalnego ocieplenia. Wspierając działania ekologiczne wspólnie wpływamy na otaczający nas świat i możemy się przyczynić do pozytywnych dla niego zmian.

Będzie nam miło podczas przerw oglądać, choć kawałek, tego przyrodniczego cudu świata.

Makiety (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą) przynosimy do sali 118 do dnia 22 listopada.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

Anna Wojdylak-Kujawa
Agnieszka Topór