Zdolni znad Brdy

Opublikowano: 2021-02-01 21:49
Szanowni Państwo!

W lutym 2021 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” zaprasza na kolejne warsztaty dla rodziców, dotyczące komunikacji w  rodzinie
oraz
na warsztaty pn. „Trening twórczości” dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI oraz VII i VIII).

Szczegóły poniżej:

05.02.2021, godz. 10:00
„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych
Drugie warsztaty w tym roku szkolnym skierowane są do zdolnych uczniów klas IV – VI szkół podstawowych
Spotkanie zatytułowane „Trening twórczości” odbędzie się 5.02.2021 w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży – sala 115 (I piętro).
Celem warsztatów jest kształcenie i stymulowanie specyficznych zdolności poznawczych szczególnie: abstrahowania, dokonywania skojarzeń, myślenia metaforycznego oraz transformacji  a także elastyczności i giętkości myślenia.  Program warsztatu wzbogacony będzie również o ćwiczenia wzmacniające samoocenę uczestników oraz integrujące grupę.
a poprowadzą je Katarzyna Tłok i Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.
Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny dydaktyczne.
Zgłoszenia do dnia 03.02.2021 (do godz. 12:00)prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy”
- Monika Grzybowska, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.

10.02.2021, godz. 10:00
Drugie warsztaty w tym roku szkolnym skierowane są do zdolnych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
Spotkanie zatytułowane „Trening twórczości” odbędzie się 10.02.2021 w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży – sala 115 (I piętro).
Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny dydaktyczne.
Zgłoszenia do dnia 08.02.2021 (do godz. 12:00)prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy”

25.02.2021, godz. 16.30
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych
Zapraszamy na trzecie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych
i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „A jaką supermoc ma Twoje dziecko? Jak znajomość stylu poznawczego i stylu działania dziecka może wesprzeć komunikację w rodzinie?”
Spotkanie odbędzie w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online) lub się w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (sala 115, I piętro).
Sposób organizacji imprezy uzależniony jest od ilości zgłoszonych osób – jeśli zgłosi się powyżej 20 osób spotkanie odbędzie się online.

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców.
Warsztat o różnicach w postrzeganiu świata, reagowaniu na innych i na zadania w zależności od przejawianego stylu poznawczego. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane założenia metodologii FRIS®
Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog, coach dr Anna Hibner
(doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, Koordynator Centrum Zdrowia Psychicznego w Akademickim Centrum Medycznym przy WSG).
Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny.
Zgłaszając się proszę o podanie maila, na który zostanie wysłany link do spotkania, jeśli spotkanie odbędzie się online.
Zgłoszenia do dnia 23.02.2021 (do godz. 12:00)prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy”
- Monika Grzybowska, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.